Piezvani mums: +371 29400470
Mūsu e-pasts: ziemupiite@inbox.lv
Atpūta pie jūras

Saulgrieži un Godi

Vēl varat paspēt pieteikties uz radošo nometni „Jūras stāsti” – aicinām atvērt sevi vasarai un bagātīgai sajūtu buķetei! Katra diena būs piedzīvojums - gleznošanas plenērs jūras krastā ar kopizstādi nometnes noslēgumā, kā arī - Ūsiņa dienas godāšana, maizes cepšanas darbnīca, latvisko zīmju gatavošana no māla, darbošanās bišu dravā, ekskursija pa Ziemupi, indiāņu pirts, nakts pelde jūrā - īsts brīvības un iedvesmas kokteilis.
Kad? – 09.-12.maijs
Kur? – Ziemupes jūrmalā
Kam? – visiem, kas jūtas radoši
Zvani, lai pieteiktos – 29400470 vai 29222684

4.maijā meža viducī jūras krastā klājam uz galdiem baltus galdautus, aicinām pievienoties ikvienu, kurš šajā dienā vēlas svinēt Latvijas brīvību, ir klāts cienasta galds. Tālumā jūras horizonts, saule un vējš priežu galotnēs un mūsu Latvija – tā IR brīvība, tie IR svētki.
9. maijā svinēsim Ūsiņus – šie svētki iezīmē pavasara beigas un vasaras sākumu. Ūsiņus pēc Saules kalendāra svin laikā starp Lieldienām (21.marts) un Jāņiem (21.jūnijs), nosacīti atrodoties to viduspunktā – 9.maijā. Ūsiņš ir zirgu un bišu aizstāvis, tāpēc ziedojumiem izmantojam pirmos asnus, pumpurus un bišu produktus – medu, ziedputekšņus. Dziedam spēka dziesmas, veicam Ugunsrituālu, cepam pantāgu (katram līdzi jāņem viena jēla ola).
21.jūnijā Ziemupes jūrmalā norisināsies Jāņa diena - Visas dienas garumā pošam sētu, māju un sevi – meijojam un pinam vainagus, gatavojam sieru, cepam maizi. Vakarā sarodas Jāņa bērni – dziedam, veicam ugunsrituālu, ejam pirtī u. c., sagaidam rīta sauli un mazgājamies rasā.

https://www.facebook.com/Ziemupesjurmala/
https://www.facebook.com/ziemupite/